Реал се завърна на “Бернабеу” със зрелищен обрат

Реал се завърна на “Бернабеу” със зрелищен обрат,,

Реал Мадрид се завърна на своя “Сантяго Бернабеу” за първи път след март 2020 година и направи зрелищен обрат за успеха с 5:2 над Селта. Над всички в този мач бяха Карим Бензема и Винисиус, които развинтиха защитата на гостите. Бензема (24, 46, 87-д) наниза хеттрик и асистира за гола на Винисиус (55), който пък изработи дузпата в края. Голов дебют пък записа 18-годишният французин Едуардо Камавинга.

Иначе до почивката нещата за Селта изглеждаха добре, след като Санти Мина бе дал аванс за тима си още в 4-та минута, а в 31-та Франко Черви отново бе дал аванс за гостите.

С този успех Реал си върна първото място в класирането с актив от 10 точки в първите си 4 мача. Толкова имат още Валенсия и Атлетико Мадрид, но головата разлика на “Кралете” е далеч по-добра. Потенциално Барселона и Севиля също могат да се изравнят с лидерите, тъй като имат по 7 точки, но мачът им на “Рамон Санчес Писхуан” вчера бе отложен. В следващия кръг пък Реал ще гостува на намиращия се в прекрасна форма отбор на Валенсия. Преди това в средата на седмицата тимът на Карло Анчелоти гостува на Интер в Шампионската лига.

Двубоят започна вихрено за гостите, които поведоха в резултата още в 4-та минута. Защитниците на Реал направиха сериозна грешка при изнасянето на топката и Санти Мина остана сам срещу Тибо Куртоа. Нападателят запази хладнокръвие и мушна топката покрай белгиеца за 1:0.

Реал опита да се върне бързо в мача, но Винисиус и Мигел Гутиерес пропуснаха от изгодни ситуации. След това дойде нова сериозна грешка в защитата на Реал, при която Мина и Аспас останаха сами срещу един защитник на домакините. Последното подаването на първия обаче не бе достатъчно добро и Аспас не успя да реализира.

Така се стигна до 24-та минута, когато Валверде проби по дясното крило и намери в наказателното поле Карим Бензема. Капитанът на Реал насочи прецизно топката под гредата с мощен удар и направи 1:1.

Това обаче не бе всичко до първото полувреме. Грешките в защитата на “Кралете” продължиха и в 31-та минута Селта поведе отново. Уго Майо проби по дясното крило и намери на скорост в наказателното поле Черви. Крилото засече технично топката с пета, но тя се отклони в страничната греда. При добавката обаче нямаше как да сбърка и направи 2:1. До края на първото полувреме Реал натисна, но гол на Бензема бе отменен заради засада.

Французинът все пак направи 2:2 и то само 40 секунди след подновяването на играта. Мигел Гутиерес центрира прецизно от лявото крило, а Бензема с глава намери обратния ъгъл.

Това обаче не бе всичко. В 55-та Бензема матира защитата на Селта с извеждащо подаване към Винисиус, който напредна към наказателното поле и много технично пусна топката покрай Дитуро за 3:2. Това бе 4-ти гол за Винисиус от началото на сезона, като за сравнение през целия минал сезон младият бразилец имаше 3 гола в Ла Лига.

Малко след това Винисиус имаше още една възможност да реализира, но ударът му от границата на наказателното поле бе отразен от Датуро. В 66-та минута феновете на “Бернабеу” посрещнаха с аплодисменти дебюта на привлечения от Рен Едуардо Камавинга. 18-годишният французин дори успя да вкара гол малко след това. В 72-та минута Лука Модрич матира защитата на Селта с индивидуален пробих и техничен удар с външен фалц. Вратарят на гостите отрази, но Камавинга на метри от голлинията нямаше как да сбърка и ознаменува дебюта си с гол.

В 86-та минута Реал организира бърза контраатака, при която Винисиус бе съборен в наказателното поле от Денис Суарес и спечели дузпа. Карим Бензема не трепна от бялата точка и оформи хеттрика си. Това бе пети гол на французина в Ла Лига този сезон, като в тези 4 кръга има и 4 асистенции.

Реал Мадрид – Селта 5:2
0:1 Санти Мина 4’
1:1 Карим Бензема 24’
1:2 Франко Черви 31’
2:2 Карим Бензема 46’
3:2 Винисиус 54’
4:2 Едуардо Камавинга 72’
5:2 Карим Бензема 87’-д

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Начо, Гутиерес (89 – Марсело), Каземиро, Валверде, Модрид (79 – Асенсио), Винисиус (89 – Родриго), Азар (66 – Камавинга), Бензема

Селта: Дитуро, Уго Майо, Мурийо (90 – Айдо), Араухо, Галан, Тапия (46 – Пейнадо), Мендес (53 – Солари), Суарес, Черви (63 – Нолито), Аспас, Мина (63 – Галярдо)