All posts by admin

ДФЗ изпраща уведомителните писма покани до одобрените кандидати по подмярка 6.3

ДФЗ изпраща уведомителните писма покани до одобрените кандидати по подмярка 6.3dfz logoДФ „Земеделие“ – Разплащателна агенция информира кандидатите, чиито проектни предложения по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитие на малки стопанства“ от ПРСР 2014 – 2020 г.  са предложени за финансиране, че ще получат уведомителни писма в профилите си в ИСУН.
След като получат писмата, бенефециерите трябва да представят също в ИСУН следните документи:
1. Декларация по чл. 25, ал. 2 от ЗУСЕСИФ и чл. 7 от ПМС 162/2016 г.;
2. Удостоверение за липса на задължения към общината по постоянен адрес  или съответно по седалището на кандидата (издадени не по-рано от 6 месеца преди датата на представянето му) –  оригинал или копие, заверено от кандидата;
3. Удостоверение от органите на Изпълнителна агенция “Главна инспекция по труда” във връзка с обстоятелствата по чл. 54, ал.1, т. 6 от ЗОП – оригинал или копие, заверено от кандидата;
4. Удостоверение за банкова сметка издаден от обслужващата банка за банковата сметка, по която ще бъде преведена финансовата помощ.
След представяне на документите кандидатите ще бъдат поканени да подпишат договорите си.
Припомняме, че ДФЗ одобри 1 464 проекта по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитие на малки стопанства“ от мярка 6 „Развитие на стопанства и предприятия“  от Програма за развитие на селските райони 2014-2020 г.
Проектните предложения са с общ размер на субсидията от 42 949 368 лв., при наличен бюджет по подмярката в размер на 43 027 600 лв.
173 проекта със заявена субсидия в размер на 5 075 301 лв. са включени в списъка с резерви, подредени по реда на класиране, които успешно са преминали оценяването, но за тях не е наличен бюджет за финансиране.
На интернет страницата на ДФ „Земеделие“ е публикуван списък по азбучен ред с одобрените проекти, оценени с не по-малко от 27,47 точки.

Powered by WPeMatico

Голяма авария спря парното на софийски квартали

Голяма авария спря парното на софийски кварталиЧасти от столицата в момента са без парно заради авария в топлопровод, съобщи бТВ.

Работи се по отстраняване на повредата.

На сайта на “Топлофикация София” е отбелязано, че топлодаването в кварталите “Гео Милев”, “Яворов” и части от центъра, ще бъде възстановено утре в 17 ч.

<

p class=”wpematico_credit”>Powered by WPeMatico

Милан не убеди, но и не позволи на Звезда да блесне на „Сан Сиро“

Милан не убеди, но и не позволи на Звезда да блесне на „Сан Сиро“,,

Милан се класира за 1/8-финал на Лига Европа след второ равенство с Цървена звезда. След като преди седмица двата отбора не успяха да се победят в Сърбия (2:2), днес също завършиха при равен резултат на “Сан Сиро” – 1:1.

Заради повечето отбелязани голове на чужд терен обаче “росонерите” продължават в следващата фаза на турнира.

Франк Кесие (9‘) се разписа от дузпа за отбора на Стефано Пиоли, а Бен Набуан (24‘) се отчете с единственото попадение за “звездашите”, което се оказа недостатъчно за класиране на 1/8-финал.

След няколко загуби в Серия А шансовете на “росонерите” за Скудетото драстично намаляха и логично погледът на футболистите се пренасочи към европейската сцена.

Както в първия мач, така и в този, отборът на Цървена звезда не доигра срещата в пълен състав, след като Марко Гобелич бе изгонен в 70-ата минута.

И днес момчетата на Деян Станкович показаха, че не отстъпват игрово на италианския гранд и със сигурност има за какво да съжаляват. Те продължават впечатляващата си серия от 20 поредни мача, в които не познават вкуса на поражението.

Двубоят започна отлично за домакините, а в 6-ата минута Крунич отправи удар от границата на наказателното поле, който срещна ръката на Марко Гобелич. Главният съдия прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.

Франк Кесие се нагърби с изпълнението и откри резултата, пращайки Милан Борян в обратния ъгъл.

Сръбският шампион постепенно се опита да премине от защита в атака и след четвърт час игра Иванич и Бен Набуан взаимодействаха добре, но последният стреля неточно.

В 19-ата минута гостите дори стигнаха до попадение, което обаче бе отменено заради игра с ръка на Радован Панков.

В средата на първата част отново късметът попречи на “звездашите” да се върнат в мача. Най-активният им футболист до този момент – Бен Набуан, отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, но топката се отби в горната греда.

Нямаше какво да го спре обаче само 120 секунди по-късно. Именно нападателят на гостите реализира за 1:1, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Донарума.

В 37-ата минута “росонерите” организираха добра атака, при която Диого Далот бе оставен непокрит в опасна близост и само великолепната намеса на Борян запази резултата непроменен.

Към края на полувремето Канга отправи топовен изстрел от далечна дистанция, който мина встрани от целта.

Неостаряващият Златан Ибрахимович се появи в игра на почивката и това бързо даде отражение на терена. В 52-ата минута шведът нанесе удар, който попадна право в ръцете на Борян, а секунди по-късно свали топката много добре към Анте Ребич, но той не съумя да я вкара в мрежата.

Гостите създадоха поредно добро положение пред противниковата врата след час игра, когато Иванич действа индивидуално и стреля, но след рикошет кълбото излетя в корнер.

В 68-ата минута като по чудо “звездашите” не поведоха в резултата. Джанлуиджи Донарума се превърна в герой, след като отрази удар отблизо на Саного, а впоследствие Марко Гобелич направи фрапантен пропуск, стреляйки в аут на полуопразнената врата.

Малко след това ситуацията от първия мач се повтори и именно Гобелич остави своя тим отново с човек по-малко.

В 74-ата Салемакерс се разписа, но този път ВАР се оказа срещу Милан и голът бе отменен заради засада на Ибрахимович.

10 минути преди края на двубоя Катай получи топката на добра позиция и навлезе в пеналтерията. Изстрелът му в близкия ъгъл обаче срещна външната част на мрежата.

В добавеното време Анте Ребич бе изведен очи в очи с бившия страж на Лудогорец, но се засуети и ударът му бе блокиран от Панков.

Милан – Цървена звезда 1:1

Голмайстори:

1:0 – Кесие 9‘ (дузпа)

1:1 – Набуан 24‘

Милан: Дж. Донарума, Калабрия (Ернандес – 66‘), Томори, Романьоли, Далот, Мейте, Кесие, Крунич (Ребич – 46‘), Кастийехо (Салемакерс – 66‘), Чалханоглу, Леао (Ибрахимович – 46‘)

Цървена звезда: Борян, Панков, Дегенек, Саного, Гобелич, Сърнич (Петрович – 46‘), Канга (Катай – 69‘), Гаич, Иванич (Николич – 84‘), Бен Набуан (Фалко – 69‘), Фалчинели (Павков – 72‘)
Let’s block ads! (Why?)

<

ВАП иска информация от Сачева заради скандала в “Красно село”

ВАП иска информация от Сачева заради скандала в “Красно село”Върховна административна прокуратура (ВАП) изиска информация от министъра на труда и социалната политика за това, как се разходват европейски средства по мярка „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания – Компонент 3” във всички райони на територията на София.

Това се случва, след като стана публично известно, че кметът на район “Красно село” Росина Станиславова и служителите ѝ са присвоили средства по програма за подпомагане на възрастни хора по време на пандемията от коронавирус. В общината започна проверка, съобщи БНТ.

Станиславова даде пресконференция в сряда, на която да се защити и призна, че е получила възнаграждение от над 7000 лева, но по думите ѝ категорично няма присвояване на средства и всичко е законно и заслужено. Общата сума за нея и екипа ѝ била в размер 41 052,60 лв. Междувременно Демократична България снеха доверието си от Станиславова и я призоваха да възстанови сумата.

Днес от ВАП съобщиха, че на основание чл. 145 ал.1 т.1 от Закона за съдебната власт (ЗСВ), Министерство на труда и социалната политика, в чиято структура е Управляващият орган на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2014-2020“, следва да уведоми ВАП за това – извършвани ли са проверки на всички бенефициенти по мярка „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания – Компонент 3“, констатирани ли са нарушения на процедурите и какви мерки са предприети във връзка с констатираното.

ВАП следва да бъде уведомена с доклад за извършените действия. В случай, че бъдат установени данни за престъпления и нарушения, ще бъде уведомена компетентната прокуратура.

Още през месец май 2020 г., ВАП започна събирането на информация от съответните държавни институции, свързана с трансформиране на средства от Европейските структурни и инвестиционни фондове (ЕСИФ) и прехвърлянето им към други програми, с цел подпомагане на борбата с COVID-19.

<

Еуфория на “Герена”: Левски подписа с петима футболисти

Еуфория на “Герена”: Левски подписа с петима футболисти,,

Петима таланти от Академия „Левски“ подписаха своите първи професионални договори с родния клуб.

Това са вратарят Пламен Андреев, защитникът Никола Църовски и полузащитниците Асен Митков, Антоан Стоянов и Любомир Тодоров. Контрактите са за срок от три години, похвалиха се от клуба.

Пламен Андреев е роден на 15 декември 2004 година. Състезава се за отбора до 17 години на Академия „Левски“, като до този момент е изиграл 13 мача в Елитната юношеска група до 17 години. През сезон 2018/2019 печели шампионската титла в Елитната юношеска група до 15 години изигравайки 26 мача. Вратарят е част от юношеския национален отбор на България до 17 години.

Никола Църовски е роден на 24 май 2004 година. Състезава се за отбора до 17 години на Академия „Левски“, като до този момент е изиграл 12 мача и е отбелязал 1 гол в Елитната юношеска група до 17 години. През сезон 2018/2019 печели шампионската титла в Елитната юношеска група до 15 години изигравайки 25 мача с 2 отбелязани гола. Защитникът е част от юношеския национален отбор на България до 17 години.

Асен Митков е роден на 17 февруари 2005 година. Състезава се за отбора до 17 години на Академия „Левски“, като до този момент е изиграл 14 мача и е отбелязал 10 гола в Елитната юношеска група до 17 години. През сезон 2019/2020 печели шампионската титла в Елитната юношеска група до 15 години изигравайки 3 мача с 1 отбелязан гол. Със „синята“ фланелка има още 3 мача и 1 гол в турнира за Купата на БФС U16. Полузащитникът е част от юношеския национален отбор на България до 17 години.

Антоан Стоянов е роден на 17 януари 2005 година. Състезава се за отбора до 17 години на Академия „Левски“, като до този момент е изиграл 6 мача в Елитната юношеска група до 17 години. Двукратен шампион в Елитната юношеска група до 15 години (2018/2019 и 2019/2020) изигравайки 20 мача с 6 отбелязани гола. Със „синята“ фланелка има още 2 мача в турнира за Купата на БФС U16. Полузащитникът е част от юношеския национален отбор на България до 17 години.

Любомир Тодоров е роден на 13 януари 2005 година. Състезава се за отбора до 17 години на Академия „Левски“. Двукратен шампион в Елитната юношеска група до 15 години (2018/2019 и 2019/2020) изигравайки 22 мача със17 отбелязани гола. Със „синята“ фланелка има още 4 мача и 2 гола в турнира за Купата на БФС U16 и 11 мача с 9 гола в Зоналното първенство до 16 години. Полузащитникът е част от юношеския национален отбор на България до 17 години.

„ПФК Левски“ пожелава на Пламен Андреев, Никола Църовски, Асен Митков, Антоан Стоянов и Любомир Тодоров много успехи и щастливи мигове с фланелката на любимия отбор.