Daily Archives: октомври 25, 2018

Обзор на междинния кръг в Югозападната В група

Обзор на междинния кръг в Югозападната В група,,

24.10.2018 ФК Балкан (Ботевград) ФК Балкан (Ботевград)  0 – 1 Миньор  Миньор Балкан 1929 (Ботевград) записа неприятна загуба в днешния междинен 12 кръг на Югозападна Трета лига. Възпитаниците на Иван Редовски, който отново облече зелената фланелка за пълни 90 минути в днешната среща, загубиха с минималното 0:1 от „Миньор“ (Перник). Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ в Ботевград, където обикновено „зелените“ се представят на ниво. Крайният резултат обаче по никакъв начин не отразява това, което се случи на терена, тъй като балканци изиграха един от най-силните си мачове за сезона. През цялата среща тимът на „Балкан 1929“ бе по-активния от двата и не спираше да търси победата. Единствено мал шанс попречи на „зелените“ обаче да се поздравят с успех, които на два пъти уцелиха гредата, а в последствие инкасираха попадение в заключителите минути и така загубиха.
Още с началния съдийски сигнал, домакините подходиха настървено спрямо своя противник и контролираха събитията на терена. По-добрата игра на балканци им донесе и по-опасните положения. Кристиян Кръстев можеше да се разпише, но топката срещна напречния стълб. По-късно и капитанът Здравко Атанасов се отчете с мощен изстрел, който обаче също не бе достатъчен за промяна на резултата. През второто полувреме отново събитията протекоха под диктовката на „зелените“. Отново натискът на домакините доведе до опасна ситуация пред вратата на перничани, но за втори път някакво чудо спаси гостите. Тогава Ивайло Цветанов сътвори хубав рейд, но при последвалия удар топката се отби в страничния стълб. И както във футбола често се случва, този път справедливостта не възтържествува. В заключителните минути от срещата отборът на „Миньор“ (Перник) успя да излезе напред в резултата и на практика отмъкна победата от домакините, които напуснаха стадион „Христо Ботев“ с дълбоко разочарование.
След днешната среща отборът на „Балкан 1929“ вече заема 12 място. В следващия 13 кръг, който е на 27 октомври (събота), балканци гостуват на последния в класирането „Велбъжд“ (Кюстендил).

Balkanec.bg 24.10.2018 Германея Германея  2 – 1 Спортист (Св)  Спортист (Св) 24.10.2018 Сливнишки герой Сливнишки герой  1 – 0 Беласица  Беласица Драматична победа с 1-0 постигна Сливнишки герой, побеждавайки коравия тим на Беласица, като победното попадение дойде в последните секунди на двубоя. Победният гол бе дело на Весислав Иванов, който засече с глава центриране отдясно на вратата на Захари Димитров, носейкишеста победа факти Героя от началото на кампанията в Трета лига. 24.10.2018 Септември (Сим) Септември (Сим)  0 – 0 Пирин (Разлог)  Пирин (Разлог) Септември (Симитли) завърши при нулево равенство срещу Пирин(Разлог) в в междинен кръг от Югозападната трета лига. Изключителен малшанс отново споходи играчите на Септември, които имаха много пропуски през целия мач.

През първото полувреме, неприятни пропуски имаха футболистите на Септември, които направиха много добри положения за гол, които вратарят на гостите спаси.

През втората част на мача, положенията за Септември не спираха да валят за разлика от тези на противника, който почти не достигна до вратата на симитличани. Две стопроцентови положения  на Лъчезар Дафков се откроиха през втората част, които също останаха нереализирани след много добри включвания на вратаря на Пирин.

Simitli.info 24.10.2018 Хебър (Пз) Хебър (Пз)  2 – 0 Рилски спортист  Рилски спортист Хебър надви Рилски спортист (Самоков) с 2:0 в двубой от междинния 12-ия кръг на Югозападната В група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик. Попаденията отбелязаха Мартин Сечков през първата част и Георги Недялков през втората.

С победата момчетата на Николай Митов дърпат с 4 точки на втория Пирин Разлог, броени дни преди срещата им от 13-ия кръг.

24.10.2018 ФК Банско ФК Банско  1 – 0 Марек1915 - Дупница  Марек1915 – Дупница Банско победи с 1:0 Марек в среща от 12-ия кръг на Югозападната трета лига. Единственото и победно попадение в мача реализира Даниел Гогов в 53-та минута. Отборът на Димитър Крушовски в последните 8 срещи е загубил само един мач -миналата събота от Вихрен с 0:1 в Сандански. И закономерно отборът е на 5-та позиция с 22 точки в класирането. А Марек отново не успя да вкара гол. В началото на второто полувреме при 0:0 гостите удариха и греда чрез Александър Близнаков.В последните 4-ри срещи отборът от Дупница не се е разписвал, а на три пъти загуби с 0:1. За последно възпитаниците на Цветан Видински записаха попадение в актива си на 22-ри септември при гостуването на Германея, когато спечелиха с 1:0. Отборът е на 15-то място с актив от 11 точки.

24.10.2018 Ботев (Ихтиман) Ботев (Ихтиман)  1 – 1 Вихрен (Сандански)  Вихрен (Сандански) Отборите на Ботев Ихтиман и Вихрен Сандански не се победиха – 1:1 в мач от 12-ия кръг на Югозападната „В“ група. Домакините откриха резултата в 30-ата минута чрез Лачов, но гостите стигнаха до изравняване. Отборът на Ботев е точно над чертата с 10 точки, а Вихрен е 6-ти с 20.  24.10.2018 Чавдар (Етрополе) Чавдар (Етрополе)  2 – 3 Оборище (Панагюрище)  Оборище (Панагюрище) Отборът на Оборище Панагюрице записа важна победа с 3:2 като гост на Чавдар Етрополе в двубой от 12-ия кръг на Югозападната Трета Лига. Още през първата част паднаха 4 от попаденията в срещата. В самия край на срещата съдията отсъди дузпа за домакините, която бе превърната в гол за крайното 2:3. 24.10.2018 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци)  2 – 1 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил) Надежда (Доброславци) спечели изключително драматична победа над Велбъжд (Кюстендил) с 2:1 в дерби на новаците в Югозападната Трета лига.  Мачът беше от 12-ия кръг на първенството.

Гостите дойдоха с куп кадрови проблеми, а част от техните футболисти дори закъсняха за срещата, защото бяха ангажирани служебно – все пак е делничен ден.

Преди почивката тимът на Надежда доминираше и създаде куп положения пред вратата на Кирил Кирилов. Капитанът на Велбъжд се намеси с вещина в няколко случая, но се оказа безпомощен в 12-ата минута. Тогава Захари Янков се възползва от груба грешка в защитата на съперника и опъна мрежата за 1:0. Юношата на Септември (набор 1997) не престана да тормози с пробивите си бранителите в червено-жълто и след почивката и беше един от най-добрите на терена.

След половин час игра Васил Вакадинов от Надежда за малко не изненада неприятно своя вратар Калин Дончев, след като се опита да изчисти една топка с глава и тя едва не спря в собствената му мрежа. Малко по-късно и Кирил Беров повтори упражнението.

В 40-ата минута Калоян Бонев беше изведен от Йордан Калеканов сам срещу стража на гостите, обаче прати топката покрай него в аут. През второто полувреме физическите сили на футболистите от двата тима привършиха и грешките зачестиха. В 48-ата минута Калеканов стреля от удобна позиция покрай целта, секунди по-късно Янков с глава би на сантиметри от вратата.

В 61-ата минута Дончев сбърка и буквално остави топката в краката на Калин Стоянов, нападателят на Велбъжд шутира, но навреме се намеси младокът Даниел Василев и изчисти.

Четвърт час преди края на срещата Бонев разтресе напречната града със зверски шут от 15 метра, а отбитата топката излезе в аут след удар на Калеканов. Гостите изравниха в 82-ата минута. Велизар Захариев прониза Дончев, след като засече центриране отдясно за 1:1.

Последваха няколко остри сблъсъци, здрави единоборства и порой от картони, а Атанас Пенков (Велбъжд) контузи с необмислено влизане резервата на домакините Денис Величков.

ВитошаНюз

Let’s block ads! (Why?)

<

p class=“wpematico_credit“>Powered by WPeMatico

Спират „Откраднат живот“?

Сериалът „Откраднат живот“ е под сериозна въпросителна, научи HotArena.

Сред актьорите се говори, че актуалният 6-и сезон най-вероятно ще бъде последен, макар че само преди месец екипът обяви, че е поръчан и седми. Причината за края била предстоящ ремонт на сградата, в която се снима основната част от продукцията.

Ремонтът на болница „Свети Кирил“ бил отлаган с години, но вече ставал наложителен. Макар екипът на сериала да бил внесъл известни подобрения в сградата в Бояна, те били най-вече козметични – за да изглеждат кабинетите добре на малкия екран.

В действителност сградата била стара и се нуждаела от основно обновяване на електрическата мрежа и канализацията, което означавало месеци работа. През това време няма как в „Свети Кирил“ да се снима сериал. Единственият начин „Откраднат живот“ да продължи е работата да се измести другаде. Или трябва да се търси нова сграда, или снимките да се прехвърлят в истинска болница, където да се взимат под наем отделни помещения. И двата варианта били свързани с огромни разходи и не е ясно дали приходите от евентуален седми сезон ще могат да ги покрият.

Говори се и за спад на зрителския интерес. Упорито се твърди, че сезон 6 е регистрирал огромен рейтингов срив. Според зрителите заради новите герои сериалът се е разводнил откъм сценарий и става все по-скучен. От Нова обаче твърдят обратното – че продукцията се радва на огромен рейтинг сред активната градска аудитория.

Powered by WPeMatico

Парламентът най-сетне прие нови сурови наказания за автоапашите

Парламентът най-сетне прие нови сурови наказания за автоапашитеКражбата на кола ще се наказва със затвор от 1 до 10 години. Това решиха депутатите, като приеха на първо четене поправки в Наказателния кодекс, предложени от кабинета. В НК се създава нов квалифициран състав на кражба – когато предметът ѝ е моторно превозно средство, пише Блиц.

Промените предвиждат още приготовлението за кражба на МПС да се стане самостоятелно престъпление и да се наказва. С измененията глобата в размер на до 3 хил. лева ще отпадне.

Парламентът прие и промените в НК, внесени от депутатите от ГЕРБ и Обединени патриоти за нелегалното производство на алкохол и цигари.

До тях се стигна заради разбитата нелегална фабрика за цигари в Карнобат, заради която собственикът на „Винпром Карнобат“ Миню Стайков и още 9 души попаднаха в ареста.

От 1 до 10 г. затвор и глоба от 20 до 100 хил. лева вече грози всеки, който произвежда или държи с цел разпространение алкохол, алкохолни напитки или тютюневи изделия без лиценз, решиха депутатите. До момента НК преследваше само продажбата на нелегално произведени цигари и алкохол, но не и производството им. Така че управляващите спешно изготвиха промените, за да запушат пропуските в законодателството.

Законотворците решиха още, че и притежанието на самата техника за т.нар. нелегални цигарени фабрики, също ще се счита за престъпление. Поправката в НК предвижда да се наказва с 3 години затвор този, който в нарушение на установения ред изготвя, държи или укрива предмети, материали или оръдия, както и технически съоръжения, за които знае или предполага, че са предназначени или послужили за изграждане на съоръжения за производство на алкохол или тютюневи изделия.

С проекта за промени в НК се правят изменения и в Закона за тютюна и в Закона за акцизите и данъчните складове. За издаване на лиценз вече ще се иска и документ за произхода на машините и съоръженията за производство на тютюневи изделия. Този документ трябва да доказва, че те са придобити от лице, регистрирано по Закона за тютюна, след проведена публична продан или от лице, което е извършвало дейност с тях като лицензиран складодържател.

Създава се регистър на лицата, извършващи внос, производство, продажба, предлагане или рециклиране на машини и съоръжения за производство на тютюневи изделия. Регистърът ще бъде публичен и ще се води от Министерството на икономиката.

Редът и начинът за водене на регистъра се уточняват в наредба. Тези, които пропуснат да се впишат в регистъра, ще се глобяват с 500 до 5000 лева.

<

Полски вратар продължава договора си с Ботев

Полски вратар продължава договора си с Ботев,,

Полският вратар Даниел Кайзер вече е взел решение да удължи договора си с Ботев (Пловдив) и да продължи да се развива с екипа на „жълто-черните“, съобщава „Меридиан Мач“. Треньорът Николай Киров, който е бивш страж, също е доволен от изявите на титуляра от началото на сезона и е обсъдил с ръководството, че той трябва да бъде задържан.

Играчът е благодарен, че Ботев му даде възможност да играе елитен футбол, вместо да се подвизава в полската Трета лига. Отделно от това той е влюбен в Пловдив като място за живот. Кайзер е в отлична възраст за своя пост – 26 години, и само при много силна оферта би се замислил да си тръгне. Освен това той е уверен, че под ръководството на Николай Киров и неговия екип допълнително ще успее да развие качествата си.

Даниел Кайзер пристигна при „канарчетата по препоръка на бившия вратар на тима Адам Стаховяк. Той търпеливо изчака своя момент през миналия сезон, за да се превърне в първи избор през този за сметка на миналия през Лудогорец и Левски бивш национал на България Иван Чворович.