Daily Archives: септември 6, 2020

Един загинал при катастрофа в гр. Съединение

Един загинал при катастрофа в гр. Съединение21-годишен младеж от Съединение загуби живота си рано тази сутрин при пътен инцидент. Младият мъж е пътувал в лек автомобил БМВ, който около 4. 20 часа е самокатастрофирал в дърво, малко след като излязъл от пътното платно на ул. „България“ в Съединение, съобщи БНР.

37-годишният шофьор е транспортиран в болница с опасност за живота. Най- вероятната причина за пътния инцидент е шофиране в нетрезво състояние, съобщават от пловдивската полиция.

<

p class=“wpematico_credit“>Powered by WPeMatico

Нов гол в продълженията лиши България от равенство срещу Уелс

Нов гол в продълженията лиши България от равенство срещу Уелс,,

Отборът на Уелс се наложи над  България с резултат – 1:0 в мач от Лигата на нациите, който е от Дивизия „В“, група 4, на стадион „Кардиф Сити“. Единственото попадение в двубоя отбеляза футболистът на Ливърпул Неко Уилямс в продължението на втората част.

Двата отбора бяха напълно равностойни през първите 20 минути. В 25-ата минута Неделев отвори играта към Иванов, който проби по лявото крило и стреля към далечния ъгъл, но защитник изби в ъглов удар. След неговото изпълнение българите имаха претенции за дузпа след единоборство между Локиър и Димитров, които си помагаха с ръце.

В 43-ата Гарет Беул стреля от пряк свободен удар, но стражът на „трикольорите“ Георги Георгиев спаси.

В 58-ата минута хубава атака на Уелс завърши с удар на Бейл, но Иванов изби.

Карабельов стреля над гредата с глава минута по-късно в 63-ата минута. В 68-ата минута Георгиев трябваше да се намесва след удар Джеймс. В 75-ата минута Брукс нацели гредата на България.

В продължението на двубоя Спас Делев изпусна Неко Уилиямс и футболистът на Ливърпул засече с глава едно центриране на Джонатан Уилямс и донесе успеха на своя тим.

Лига на нациите, 2 кръг:

УЕЛС – БЪЛГАРИЯ 1:0

1:0 Уилямс (94)

УЕЛС: Хенеси, Робъртс, Локйър, Ампаду, Дейвис, Брукс, Смит, Морел, Бейл, Джеймс, Муур

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Сисиньо, Кристиян Димитров, Антон Недялков, Иван Горанов, Георги Костадинов, Янис Карабельов, Бирсент Карагарен, Божидар Краев, Тодор Неделев, Галин Иванов

Стадион: „Кардиф Сити Стейдиъм“, Кардиф
Съдия: Фабио Верисимо (Португалия)
Начало: 16:00 часа

Let’s block ads! (Why?)

<

СЕЧ: Изритаха панелистите от „На кафе”! Търсят с кастинг нови лица, 20 знаменитости се натискат да работят с Гала

Новият сезон на сутрешното предаване „На кафе” се завръща на екран, но в силно променен състав, пише „Уикенд”. Екипът в момента е разпуснат в лятна ваканция, но всички ще се завърнат в студиото в Нови хан, разкриха източници от Нова телевизия. Въпреки слуховете, които всяко лято пенсионират водещата Гала, тя отново щяла да седне в стола на водеща. Не така обаче стоял въпросът с панелистите, които бяха вкарани в предаването преди 2 години.

Всяка сутрин Юлиан Константинов, Ева Веселинова, Кристина Патрашкова, Илиян Любомиров и Андреа Банда Банда разведряваха обстановката пред малкия екран с дискусии на различни теми. Някои от сутрешните коментатори обаче изнервяха зрителите, които недоволстваха в интернет форумите от присъствието на панелистите. Особено голям дразнител за тях била Андреа Банда Банда, която едва си поема дъх, когато говори и дразни зрителското ухо с пискливия си глас.

Помежду си панелистите също били в обтегнати отношения,

като особена нетърпимост имало между бившата господарка на ефира Ева Веселинова и Андреа Банда Банда. Както е известно, младата инфлуенсърка, чията рубрика отразява родните и световни кино звезди, има стабилни протекции заради своя баща – бизнесменът Красимир Влъчков. Той е в съвета на директорите на „Топлофикация Банско”, освен това е съдружник в още 5 дружества. Запознати твърдят също, че бащата на Андреа Влъчкова, както е цялото име на синеоката брюнетка, е вкарал половинката на Гала – Стефан Николов в бизнеса със зелени енергии и така бе бетонирал стола на щерка си в сутрешното предаване. Въпреки това Андреа едва ли щяла да остане в предаването. Според наш източник, освен нея, от есента зрителите няма да гледат също и Ева Веселинова и Илиян Любомиров. От стария състав остават само Кристина Патрашкова и Юлиан Константинов.

Преди няколко дни бил проведен кастинг за нови коментатори в „На кафе”.

За местата на досегашните панелисти се явили около 20 души. Най-известните сред тях са актрисата Стефания Колева, режисьорът и актьор Влади Въргала, шоуменът Иво Танев и интелектуалеца-политик Любен Дилов-син. Чрез подмяната на панелистите, екипът на Гала се надявал да повиши рейтинга си, който сериозно пострада по време на пандемията от коронавирус. Освен това се наложило сериозно орязване на бюджета, тъй като кризата доведела до отлив на рекламодатели. Първата засегната от коронакризисните мерки бе стилистката Кремена Халваджиян, която бе уволнена от шоуто.

Преди няколко години именно смяна в екипа на предаването закрепи временно рейтинга. Точно, когато гледаемостта спаднала и продуцентите се чудели как да вдигнат интереса към „На кафе” режисьорката Тара Нури решила да вкарат половинката на Гала като ководещ. Въпреки че дразнеше повечето зрители, появата на Стефан се оказала удачен ход и появата му предотвратила свалянето на шоуто от ефира на медиата.

Powered by WPeMatico

Румен Радев за Съединението: В онези славни дни дори политиците успяха да са на висотата на въжделенията на народа

Румен Радев за Съединението: В онези славни дни дори политиците успяха да са на висотата на въжделенията на народаДържавният глава Румен Радев също се обърна към народа по случай днешния празник. Президентът е в село Брестовица, където има тържество по повод празника.

„В нашия исторически път има събития, които единствено добавят смисъл с годините към отстояването на нашата национална идентичност, към съкровения стремеж на българския народ за свобода, справедливост, равенство пред закона.

Именно духовния заряд на тези дати ни карат да осъзнаем днешния дълг към род и родина. 135 години ни делят от съдбовния 6 септември, когато българите взеха съдбата на родината си в свои ръце. Това събитие не беше дело на външни сили, дипломация, политически пазарлък. Това беше народно дело, победа на българското свободолюбие, на шепа храбреци, нарекли себе си авантюристи”, посочи Радев и допълни:

“В онези славни дни дори политиците успяха да са на висотата на въжделенията на българския народ. Именно дейците на Съединението придадоха истински смисъл на неговия завет, че трябват дела, а не думи”.

<

Марица с домакинско равенство срещу Извор

Марица с домакинско равенство срещу Извор,,

“Марица” завърши наравно 1:1 с дебютанта в групата “Извор” в мач от 5-ти кръг на шампоната в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят бе интересен, особено през първата част. Гостите доказаха, че не са случаен отбор и показаха стабилна игра и хъс. “Жълто-сините” не изиграха добър мач, макар че създадоха не малко положения през първото полувреме, когато вратаря на гостите спаси ня няколко пъти вратата си от сигурен гол, а веднъж гредата бе последната пречка пред домакините. През втората част пловдивчани видимо отпаднаха физически, а положенията пред двете врати бяха малко. Заради контузии в срещата не взеха участие опитния Величко Величков, както и Даниел Спасов. Двата тима допуснаха доста брак в подаванията си, както и грешки в отбрана.

Мачът започна вихрено и двата тима си отбелязаха по един гол още до 10-та минута. Първо “Марица” поведе във 2-та минута, след точно изпълнена дузпа от Тодор Тимонов. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Христо Янчев, който отне една топка в наказателното поле и в последствие бе фаулиран. В 6-та минута Димитър Аврамов изчисти от голлинията удар на гостите, след което се стигна до корнер. Христо Христов засече центрирането с глава и изравни в 7-та минута. До края на полувремето “жълто-сините” създадоха доста положения, но така и не успяха да отбележат. Гостите използваха всеки шанс да атакуват и имаха няколко добри ситуации, но така и не стигнаха до голов удар. В 10-та минута гредата спаси гостите от гол, след чудесен удар на Тодор Тимонов. Пак той стреля от свободен удар в 21-та, но вратаря Тодор Малинов отрази. В 23-та минута Тимонов центрира добре от фланга и Йордан Пейчинов от около 5 метра прати топката над опразнената врата. В 28-та минута вратаря Малинов отново спаси сигурен гол, след нов удар на Тимонов от фаул. В 37-та минута Милен Танчев бе изведен сам срещу вратаря от Олджай Алиев. Танчев напредна и стреля, но излезлият напред Малинов успя да закачи топката и тя излезе в корнер.

Втората част бе равностойна, но двата тима имаха малко положения пред противниковата врата. В 50-та минута Димитър Юруков имаше шанс да реализира, но топката бе избита в корнер. След центрирането Йордан Пейчинов засече с глава, но не бе точен. В 64-та минута Тимонов стреля опасно от свободен удар, но отново вратаря се намеси добре. В 70-та минута играч на гостите центрира по земя успоредно на голлинията, но така и никой не засече топката. След 80-та минута гостите откровено бавеха играта. В 85-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Илиян Марчев бе отстранен за втори жълт картон. В 86-та минута Тодор Тимонов за пореден път обстрелва вратата на гостите, но вратаря Малинов някак успя да се разтегне и със сетни сили изби. В 90-та минута Георги Георгиев засече центриране с глава, но прати топката високо над вратата. В края на даденото продължение гостите стигнаха до опасна ситуация. След меле в наказателното поле топката на няколко пъти се “разходи” опасно между играчи на гостите, но така и не се стигна до гол. Така двата тима си поделиха по една точка, което е успех за новака в групата “Извор”. “Марица” прекъсна серията си от шаампионатни победи от началото на сезона. Цъкълът сряда – събота определено се отрази на отбора, който не показа това, на което е способен.

С 13 точки “Марица” дели първото място във временното класиране, заедно с тима на “Загорец” (Нова Загора). Това са и двата тима, които нямат допусната загуба до тук. В следващия кръг след седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват в Марково на “Сокол”, а при следващото си домакинство “жълто-сините” порещат “Черноморец”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Денис Палков (Георги Георгиев), Милен Танчев (Александър Праматаров), Мартин Анастасов (Борислав Дончев), Христо Янчев, Димитър Юруков (Петър Печенков), Олджай Алиев, Тодор Тимонов – капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор ФърковГеорги Иванов. Треньор: Николай Димитров

ИЗВОР: Тодор Малинов, Станислав Дечев (Димитър Димитров), Тейнур Марем, Илиян Марчев, Бончо Панев (Атанас Савов), Стилян Бръмчев – капитан (Недко Бръмчев), Митко Плахов, Спас Милушев, Беркай Халил (Хакан Мустафа), Христо Христов, Мирослав Илиев (Недялко Колев). РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Атанас Ганчев. Треньор: Живко Желев

ЖЪЛТИ КАТОНИ: Димитър Юруков (Марица); Тейнур Марем, Недялко Колев, Тодор Малинов, Илиян Марчев – 2 (Извор)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Илиян Марчев – 2 жълти (Извор)

Съдийски състав: ГС: Светослав Лазаров, АС: Христо Георгиев и Младен Вълчев – всички от Бургас; 4-ти съдия: Радомир Колев – Пловдив; Делегат: Румен Величков – Бургас