Daily Archives: октомври 26, 2020

Партизан се бори храбро, но загуби от Левски (София)

Снимки: Sportal.bg / SPL Photography (Станислав Костадинов)

Градът в северозападна България очакваше да има празник в най-важния мач в историята на тима от Трета лига и такъв се получи, като дори в рамките на две минути „червено-белите“ дори мечтаеха за чудо. Това се случи в 34-ата минута, когато играещият треньор Любомир Иванов даде аванс на домакините, но Валери Божинов изравни в 36-ата минута. Страхотен гол на Здравко Димитров в 42-ата минута донесе обрата на гостите. През втората част Петьо Петков си вкара автогол в 63-ата минута, Мартин Петков също се разписа в 84-ата минута.

Пред препълнените трибуни на градския стадион в Червен бряг гостите започнаха очаквано по-добре. В 9-ата минута Стивън Петков бе изведен сам срещу Станислав Антонов, но опитният вратар с крак изби в ъглов удар. Последваха няколко центрирания, които не затрудниха бившия вратар на Дунав. В 16-ата минута Марин Петков бе изведен сам срещу вратаря, като дори го преодоля, но преди да се разпише бе спрян от реферите заради засада.

Последваха няколко силни минути за играчите на Партизан, които изпълниха три поредни ъглови удара. Сензационно, в 34-ата минута, Партизан поведе в резултата. Играещият треньор на домакините Любомир Иванов матира Николай Кръстев. Опитният футболист се разписа с удар от 11 метра, след като Петьо Петков премина с лекота Илиев и Мартин Петков, стигна до аутлинията и върна топката към ветерана, Александров не успя да изчисти, а играчът с №11 на Червен бряг без проблем изправи местните фенове на крака.

Радостта на „червено-белите“ бе прекалено кратка, тъй като в 36-ата минута Валери Божинов вкара своя 13-и гол за Левски и първи при третия му престой. Здравко Димитров проби отляво и върна към бившия играч на Ювентус и Манчестър Сити, който от два метра се разписа на празна врата.

Шест минути след това „сините“ стигнаха до пълен обрат. Този път отбеляза Здравко Димитров. Младежкият национал нахлу отляво и с бомбен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на Антонов.

Антонов спаси удар с глава на Александров в 62-ата минута, а минута по-късно вратарят парира удар и на Мартин Петков. При следващата опасна атака Петьо Петков се опита да изпревари Илия Димитров и си вкара автогол, засичайки в собствената си врата опасно центриране на Галчев.

В 80-ата минута Любо Иванов стреля опасно от фаул, но гредата помогна на гостите. Така ветеранът пропусна да се разпише за втори път във вратата на гранда и да върне надеждите на своя отбор в оставащите минути. Левски окончателно подпечата своята победа малко след това, когато най-младият футболист на „сините“ Марин Петков асистира в 84-ата минута на Мартин Петков и той отбеляза с глава за 4:1 в полза на „Левски“.

Домакините заслужиха напълно поздравленията за представянето си и напуснаха турнира с високо вдигнати глави.

ПАРТИЗАН – ЛЕВСКИ 1:4 (1:2)

1:0 Иванов (34)
1:1 Божинов (36)
1:2 Димитров (42)
1:3 Петков (63-а)
1:4 Мартин Петков (84)

ПАРТИЗАН: 18. Антонов, 2. Стефанов, 7. Тодоров, 23. Петков, 15. Русев, 16. Великов, 11. Л. Иванов, 3. Паскалев, 66. М. Иванов, 6. Милчев, 8. Димитров
ЛЕВСКИ: 12. Николай Кръстев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 66. Орлин Старокин, 39.Деян Иванов, 31. Костадин Илиев,  41. Георги Александров, 79.Мартин Петков, 88.Марин Петков, 9.Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 86.Валери Божинов

СЪДИЯ: Димитър Димитров

СТАДИОН: „Градски“, Червен бряг

<

p class=“wpematico_credit“>Powered by WPeMatico

Съдят 15 сводника, работили в столични барове

Съдят 15 сводника, работили в столични баровеСпециализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд обвинителен акт срещу 15 лица, обвинени за участие в организирана престъпна група за набиране на жени и склоняването им към развратни действия.

Лицата бяха задържани на 28 февруари 2020 г. Разследването установи, че за прикриване на престъпната им дейност те използвали три еротични бара в София, легално стопанисвани и управлявани от самите тях.

Събраните доказателства сочат, част от жените първоначално били привличани на работа в заведенията с обещания за високо заплащане. Впоследствие били поставяни в условия на зависимост (най-често финансова), склонявани били да предоставят сексуални услуги срещу заплащане и подлагани на строг контрол.

Ако някоя от жените отказвала да проституира, следвал психически тормоз, глоби, неизплащане на хонорари и възнаграждения.

Групата била създадена в края на 2016 г. и ръководена от Д.М., който пряко контролирал и дейността на един от столичните еротични барове.

Той еднолично взимал решенията, поставял задачите на участниците и следял за изпълнението им. За целта привлякъл в групата свои приближени, на които възложил управлението на нощните заведения, събирането на парите от предоставяните секс услуги и отчитането им пред него.

По-долу в йерархията били заместник-управителите и лицата, натоварени с функциите да организират, контролират и водят счетоводство на проституиращите. Набирането на „труженички“ било възложено на четирима от участниците в групата.

Цената на стандартна услугата била твърда – 150 лева, като половината от тях оставали за групата.

Към момента осем от обвинените са с мярка за неотклонение „Домашен арест“, останалите с парични гаранции от 10 000 до 15 000 лава.

Предстои Специализираният наказателен съд да насрочи разпоредително заседание по делото.

<

Обзор след 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига + всички голмайстори

Обзор след 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига + всички голмайстори,,

0:1 – 23′ Тодор Стоянов Тодоров (99)

0:2 – 83′ Андрей Огнянов Атанасов (9)

Отборът на Гигант Съединение спечели гостуването си на Сокол Марково с резултат 2:0.

Тодор Тодоров в 23-та и влезлият като смяна Андрей Атанасов в 83-та релизираха головете за гостите.

1:0 – 7′ Милен Кирчев Танев (7) дузпа

1:1 – 19′ Георги Робертов Стефанов (17)

2:1 – 90+1′ Антон Иванов Узунов (8)

Черноморец (Бургас) постигна домакинска победа с 2:1 над Атлетик (Куклен) в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига, която се игра на стадион „Черноморец“.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до поредния си успех, а след него отборът е с равни точки със Загорец – по 29 точки.

„Акулите“ поведоха още в 5-ата минута след гол на Мариян Тонев, а около средата на първото полувреме „баските“ от Куклен изравниха.

С попадение на Узунов в 88-ата минута обаче домакините стигнаха до крайния успех, след като той бе намерен от Танев и с хубав и плътен удар реализира.

Това е поредният силен мач за племенника на Радостин Кишишев, който вече има пет попадения от началото на този сезон.

1:0 – 63′ Даниел Николаев Стаматов (8)

2:0 – 88′ Киро Неделчев Гърков (14)

ОФК „Карнобат“ записа втората си победа като домакин в шампионата на Югоизточна Трета лига, след като надделя с 2:0 срещу „Хасково“, в среща от 12-ти кръг.

Даниел Стаматов и Киро Гърков се превърнаха в герои за карнобатлии, след като с головете си донесоха 3 точки и радост за най-върлите привърженици на отбора.

Първата част завърши при резултат 0:0, а опасности пред вратата на гостите не липсваха.

С гола се разминаха Ненко Петров, Георги Тузаков и Георги Калоянов. Изстрелите им бяха отразени успешно от стража на гостите Михаил Михайлов или прелитаха встрани от вратата.

За „Хасково“ близо до голя бе Петьо Николов, но липсата на късмет и добрите намеси на Борислав Тотев направиха така, че и във вратата на карнобатлии топката да не си проправя път.

До дебютното попадение в мача се стигна след като Даниел Стаматов пресече пас между играчи на „Хасково“, мина с фамозен рейд между няколко противникови състезатели и стреля във вратата за 1:0, с което хвърли в екстаз феновете по трибуните.

Второто попадение в мача бе дело на резервата Киро Гърков, който бе точен в 88-ма минута, когато засече центриране на Георги Калоянов.

„Добър мач за нас, а най-важното е победата. Отдавна я чакахме тази домакинска победа.“, сподели наставникът на карнобатлии Георги Калоянов.

„Мисля, че в този мач играхме много добре. Особено в защита не допускахме грешки, каквито имахме в предходни мачове. Напред имахме доста положения, дори, според мен, трябваше да победим с по-голям резултат, но важното е, че взехме 3 точки. Мисля, че ще надградим и ще се изкачим в класирането.“, сподели един от участвалите в мача състезатели от ОФК „Карнобат“ Борислав Тотев.

След тази среща ОФК „Карнобат“ вече има в своя актив 12 точки, като надеждите в отбора са за още победи и значително изкачване в таблицата. Към момента момчетата на Георги Калоянов заемат 14-то място, а при по-добро стечение на обстоятелствата, както и няколко мача с нови точки, биха помогнали на отбора да заеме далеч по-висока позиция.

В следващата си шампионатна среща ОФК „Карнобат“ ще гостува на „Атлетик“ /Куклен/. Двубоят е на 31-ви октомври, събота, от 14:30 ч.

1:0 – 18′ Антон Руменов Колев (10)

2:0 – 55′ Александър Красимиров Дайов (8)

Отборът на Димитровград се наложи над Борислав Първомай с резултат 2:0 в мач от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

В 9-ата минута гостите пропуснаха дузпа чрез Б.Карамфилов пропусна дузпа. Домакините взеха ценни 3 точки с голове на Антон Руменов Колев в 19-та и Александър Красимиров Дайов в 55-та минути.

1:0 – 2′ Пламен Господинов Иванов (7)

2:0 – 7′ Пламен Господинов Иванов (7)

3:0 – 62′ Пламен Господинов Иванов (7)

4:0 – 82′ Георги Йорданов Георгиев (10)

Отборът на Загорец се наложи с категоричното 4:0 над Верея в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

В герой за своя тим се превърна обичайният заподозрян – Пламен Иванов. Той реализира хеттрик като две от попаденията реализира с глава.

Иванов вече има 17 гола и води убедително в голмайсторската листа в групата.

Чевъртото попадение бе дело на Георги Йорданов – Панела. Иван Стоянов можеше да направи победата на своя тим по-убедителна, но първо пропусна да се разпише от чиста позиция, а негов удар срещна и гредата.

1:0 – 79′ Георги Ангелов Камбуров (3)

1:1 – 81′ Димитър Николаев Аврамов (5)

1:2 – 82′ Олджай Метинов Алиев (11)

Червени картони: 74′ Йодран Минев (Спартак Пловдив)

Спартак загуби от Марица с 1:2 в истинско дерби пред над 1000 зрители на стадион „Тодор Диев“.

Двубоят започна равностойно. В 17′ бе първата възможност за „гладиаторите“, когато Филип Алексиев стреля силно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничната греда на Илия Николов.

Гостите отговориха с удар на Тодор Тимонов от фаул право в ръцете на Петър Начев.

Филип Колев имаше нова възможност в 29′, но ударът му бе избит в корнер.

В 37′ главният съдия Боян Славков отсъди несъществуващ ъглов удар за Марица, след което Йордан Минев получи жълт картон за реплика, а капитанът Тодор Тимонов в абсолютен феърплей чукна топката в аут, вместо да изпълни ъгловия удар.

В 60′ влезлият на смяна Любо Цеков бе съборен в наказателното поле и Спартак получи правото да изпълни дузпа.

Ударът на капитана Кирил Георгиев обаче бе спасен от Илия Николов.

Само една минута по- късно Станимир Димитров се озова на отлична позиция и стреля силно от границата на наказателното поле, но топката обиза страничната греда.

В 71′ „гладиаторите“ останаха с 10 човека след като главния съдия Славков изгони Йордан Минев за втори жълт картон за игра с ръка, въпреки че топката срещна рамото на защитника.

Макар и с 10 човека „гладиаторите“ успяха да открият резултата. В 76′ резервата Георги Камбуров след самостоятелна акция, премина през двама защитника на Марица и от близо откри резултата.

Само за 2 минути Марица направи пълен обрат с голове на Димитър Аврамов и Олджай Алиев.

До края на двубоя останалите с играч по- малко „гладиатори“ трудно достигаха да вратата на Илия Николов.

1:0 – 34′ Кольо Георгиев Чахов (9)

2:0 – 37′ Кольо Георгиев Чахов (9)

3:0 – 58′ Пламен Господинов Колев (11)

4:0 – 82′ Николай Робертов Стоичков (8)

5:0 – 88′ Николай Робертов Стоичков (8)

5:1 – 90′ Патрик Владимиров Попов (9)

Червен картон: 88′ Стоян Вълчев (Несебър)

Отборът на Розова долина се наложи с категоричното 5:1 над Несебър в среща от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Кольо Чахов заби две попадения в рамките на 3 минути през първата част – 34-та и 37-та минути. Пламен Колев в 58-ата направи резултата класически, а Николай Стоичков в 82-ата и 88-ата минута добави две нови попадения за домакините.

Гостите стигнаха до почетно попадение в края на двубоя чрез Патрик Владимиров Попов.

1:0 – 17′ Петър Иванов Главчев (9) дузпа

2:0 – 30′ Петър Иванов Главчев (9)

Отборът на Левски Карлово се наложи над Извор с резултат 2:0 в мач от 12-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Петър Главчев пропусна дузпа още в 4-та минута за домакините, а играчите на Извор нацелиха и гредата. В 18-ата минута Главчев откри от втората дузпа, отсъдена за Левски в двубоя. След половин час игра отново Главчев направи добавка отблизо,след отбит удар на Валентин Сливов и оформи крайното 2:0.

0:1 – 10′ Динко Венциславов Дерменджиев (8)

Червен картон: 89′ Радни Дончев (Ямбол)

ФК „Родопа-Смолян“ загуби от отбора ФК „Ямбол-1915“ с 0:1. Двубоят от 12 – ия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в смолянският квартал „Райково“. Единственият гол в срещата бе дело на Динко Дерменджиев в 9 – та минута. Тогава, футболистът с номер 8 от отбора на гостите видя опразнената врата на домакините и с удар от около 50 метра вкара топката в мрежата на Стилиян Ангелов.

Двубоят започна много силно за „Родопа-Смолян“, като през повечето време мачът се игра в половината на „Ямбол-1915“, но късметът не бе на страната на „зелено-белите“. Нито едно от множеството положения пред вратата на гостите не завърши с гол. Стражът Кристиян Темпел направи редица спасявания и това определено донесе трите точки на неговият тим.
Второто полувреме протече по идентичен начин, но до нов гол не се стигна. В 88 – та минута, тимът от Ямбол остана и с човек по-малко, след като главният рефер Райко Чакъров показа втори жълт и съответно червен картон на Радни Дончев. Жълти картони в срещата получиха още Мирослав Христов, Иван Калчев и Златко Ненов за гостите и Владимир Драманлиев.

Феновете на „Родопа-Смолян“ имаха доста претенции към Чакъров и неговите асистенти Теодор Цветков и Петър Чомаков, и тримата от Пловдив. Въпреки загубата, привържениците на отбора от Смолян изпратиха футболистите с аплодисменти.

Делегат на срещата бе Радослав Фисински – председател на областният футболен съвет в Смолян.