ЦСКА 1948 направи 1:1 с македонци

ЦСКА 1948 направи 1:1 с македонци,,

ЦСКА завърши 1:1 с Македония Гьорче Петров във втората контрола на турска земя. Гущеров откри за армейците в 20-ата минута. Адеми изравни от фаул в 93-ата за шестите в първенството на комшиите.

Българите започнаха в страховито темпо и до 30-ата минута трябваше да водят с няколко гола. Спас Георгиев и Пешов обаче пропуснаха в началото. Все пак неизбежното се случи в 20-ата минута. Тогава Димо Атанасов центрира отляво и Гущеров откри головата си сметка за новата година. Нападателят вкара красиво с глава.

След почивката треньорът Петко Петков направи постепенно всички възможни смени и играта очаквано се поизгуби. Турските рефери допълнително побутнаха Македония. Първо в 71-ата минута съперникът получи доста съмнителна дузпа. Вратарят Емо Михайлов обаче хвана удара на Костовски по блестящ начин.

След това Радой Божилов изпусна най-чистото положение да ЦСКА, изведен сам пред малкия пеналт. Халфът обаче се забави с удара и топката му беше избита.

Най-лошото дойде в продължението. Тогава Гущеров беше контузен със зверски ритник в центъра. Реферът не показа червен картон, а в третата минута на продължението даде поредния съмнителен фаул около пеналта. Трябва да се признае, Адеми го изпълни перфектно за 1:1.

„Ядосан съм от контузията на Гущеров. Съдията като че ли искаше да докара резултата до равен. Но нищо, това са контроли. Видях хубави неща, видях и пропуски, върху които ще работим“, бяха първите дума на треньора Петко Петков пред сайта на ЦСКА.

Поклон пред агитката, която пристигна в Анталия с кола от Търговище. Феновете ни опънаха две знамена и подкрепяха тима до последните секунди! Благодарим им!

Следващата проверка в Турция е на 9 февруари – събота, когато армейците срещат Армавир от руската втора дивизия.

Съставът на ЦСКА

ЦСКА: Михайлов, Ал. Александров (90 – Кепов), Сандански (46 – Генчев), Попов (62 – Стоичков), Атанасов (61 – Буров), Ивайлов, Огнянов (77 – Петков), Георгиев (51 – Божилов), Пешов (71 – Анданов), Д. Александров (67 – Зоров),  Гущеров (88 – Тодоров)