Барса вкара 5 гола на клетия Лион на Ноу Камп и е на 1/4-финал в Шампионската лига,,

Барселона се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига след успех с 5:1 над Лион на своя „Ноу Камп“ и същия резултат след двата мача.

В 18-ата минута Меси бе точен и даде аванс на своя тим напред в резултата. Лео вкара попадението си от дузпа.

В 31-ата минута Коутиньо бе намерен на абсолютно празна врата от Суарес и в крайна сметка направи нещо-лесното – да я вкара в опразнената мрежа.

В 78-ата минута Лео Меси вкара за 3:1 с прекрасен удар около границата на наказателното поле и в крайна сметка не остави шанс на гостите да мечтаят за изравнителен гол.

В 81-ата минута и Пике се разписа след гол от малкото наказателно поле, а за крайния резултат точен бе Дембеле в 86-ата минута.