БЪЛГАРИЯ ПАДНА ОТ КОСОВО С 2:3! ЗАГУБИХМЕ ШАНСОВЕ ЗА ЕВРО 2020

БЪЛГАРИЯ ПАДНА ОТ КОСОВО С 2:3! ЗАГУБИХМЕ ШАНСОВЕ ЗА ЕВРО 2020,,

България загуби от Косово с 2:3 в двубой от група А на квалификациите за Европейското първенство през 2020 година. Поражението на практика означавва, че националният отбор за пореден път ще пропусне голям футболен форум. Основният проблем пред момчетата на Красимир Балъков бе физическото състояние на футболистите, като това бе видно за всеки наблюдавал двубоя.

Гостите започнаха добре и Рашица беше точен в 14-ата минута. В края на първото полувреме Ивелин Попов изравни с красив гол. Резервата Кристиян Димитров донесе пълен обрат в 55-ата минута. В 64-ата минута Муричи изравни с глава. Рашани в 92-ата минута наказа „лъвовете“ и като донесе първа историческа победа на Косово в европейски квалификации. Получилата независимост през 2008 държава вече има 14 мача без загуба!

Англия и Чехия имат по 6 точки, Чехия е с 5, колкото има вече и Косово. България и Черна гора имат по 2. Трикольорите имат 2 мача с Англия, домакинство на Чехия и гостуване на Черна гора.