Милан прекъсна черната серия след луд мач с Дженоа

Милан прекъсна черната серия след луд мач с Дженоа,,

Милан победи Дженоа с 2:1 като гост в мач от 7-ия кръг на Серия А. Главният съдия на мача Мариани се превърна в главно действащо лице на терена – показа 4 червени картона и отсъди 2 дузпи.

В 41-ата минута Ласе Шьоне откри резултата за домакините. Той стреля от пряк свободен удар, а Пепе Рейна изпусна топката във вратата си (1:0). В добавеното време на първата част бе изгонен с червен картон за реплика срещу съдията Рикардо Сапонара, който бе на резервната скамейка на домакините.

Втората част започна ударно „за росонерите“ и в 51-ата минута Тео Ернандес проби отляво и стреля от много малък ъгъл и изравни за 1:1. Няколко минути по-късно Давиде Бираски спря топката с ръка в наказателното си поле, слагайки край на чиста голова атака. След консултация със системата VAR главният съдия също така посочи бялата точка и изгони бранителя. От бялата точка, Франк Кеси, не сгреши и изведе Милан напред.

В 79-ата минута трети играч бе изгонен Давиде Калабрия и численото равенство на терена бе възстановено.

В последните секунди рамата бе пълна. Дузпа получиха домакините след много спорно нарушение на вратаря Пепе Рейна. Ласе Шьоне обаче изтърва, след като испанският страж успя да спаси неговия удар и съхрани крехката преднина на своя тим. Малко след това пък червен картон получи и Самуел Кастийехо от резервната скамейка.

По-рано в събота Спал победи Парма с 1:0 с гол на Андреа Петаня в 31-ата минута, докато Верона се наложи над Сампдория с 2:0.