Ливърпул спечели лудото мърсисайдско дерби с Евертън, резерви носят успеха на червените,,

Ливърпул спечели лудото мърсисайдско дерби срещу Евертън на своя „Анфийлд“ с 5:2 в среща от 15-ия междинен кръг на Висшата лига.

Така тимът на Юрген Клоп направи още една крачка към жадуваната от вече 30 години титла и отборът му е лидер в класирането с актив от 43 пункта, като има с 8 повече пред втория Лестър.

Ориги даде аванс на домакините в 6-ата минута, след като Мане го изведе сам срещу вратаря, а след това го преодоля и с лекота вкара в опразнената врата.

В 17-ата минута Мане с феноменален пас намери Шакири в наказателното поле и швейцарецът технично прати топката в далечния ъгъл.

Кийн все пак върна един гол за гостите четири минути по-късно, но в 31-ата минута Ориги с втория си гол в мача на практика „уби“ интригата.

Той бе изведен от Ловрен сам срещу вратаря и технично го прехвърли, а преднината на домакините стана три гола разлика в самия край на полувремето.

Тогава Мане с удар от границата на наказателното поле се разписа. В третата минута от продължението на първото полувреме Ричарлисон вкара за гостите.

В 89-ата минута Вайналдум оформи крайния резултат след удар от няколко метра.